chat, chat siteleri

">
Istanbul sohbet odaları
Istanbul sohbet odalarıIstanbul sohbet odalarıIstanbul sohbet odalarıIstanbul sohbet odaları

Istanbul sohbet odaları
Istanbul Sohbet: istanbullu iseniz ve istanbul sohbet odalarında chat yapmak istiyorsanız istanbullu bay ve bayanların bir arada sohbet ettiği #Istanbul kanalında sohbete katılabilirsiniz.

Açıklama: istanbuldan katılan kullanıcılarımız sohbet odalarında diğer istanbullu arkadaşlarla sohbet etmek ve tanışmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin, istanbul sohbete girmek için yan taraftaki “Bağlan” tuşuna basıp istanbul chat odalarına giriş yapabilirsiniz.

Istanbul resimleri
istanbul belgeseli ve tarihi resimlerini gezmek için yukarıdaki resimlerle istanbul linkine basıp istanbul ve ilçelerinin yeni çekilmiş fotoğraf albümüne ulaşabilirsiniz.
Etiket: Istanbul sohbet, istanbul chat, istanbul sohbet odaları, istanbul muhabbet, istanbul arkadaş, istanbul çet, istanbul sevgili, istanbul evlilik, istanbul aşk bay bayan arkadaşlık sitesi.

Istanbul Sohbete Katılma Şartları
Karşınızdaki kişinin varlık / özlük haklarına saygı duymakla, Kurallara uygun davranmayanları istanbul (@) yetkililerine bildirmekle,
İyi tanımadığınız kişilere özel bilgilerinizi vermemekle, istanbul sohbet kurallarının tümüne uymakla (SORUMLUSUNUZ!)
İSTANBUL’UN İLÇELERİ
İstanbul sohbet
Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İSTANBUL İSMİ NEREDEN GELİYOR?

M.Ö. 667 yılında; İstanbul’a yerleşim kuran kolonist Megaralılar şehri o dönemdeki kralı Byzas için ” Bizantium” ismini koymuştur. M.S. 196 yılında da Roma İmparatoru Septimius Severus şehri bir saldırı sonrasında ele geçirmiş, ancak bu sırada şehir bir harabe haline gelmiştir. Şehri yeniden onarınca, bir çok Romalı da İstanbul’a göç etmiştir. Her ne kadar Severus şehre oğlunun ismi Augusta Antonina (İmparator olunca ismi Antoninus Caracalla olmuştur) vermek istese de rivayete göre, Konstantin şehre Konstantinopolis ismini vermesinden öncesine kadar halk arasında bu şehre Nova Roma (Yeni Roma) deniliyordu.

Konstantin de en başında şehrin resmi ismini Nova Roma koymak istedi; ancak dini anlaşmazlıklar çıkınca bundan vazgeçti. İstanbul adının kökeninin Antik Yunancaya da dayandığı rivayet edilir. Türkler İstanbul’u ele geçirmesi sırasında ve öncesinde; Selçuklularda olduğu gibi şehre Stamboul-Stambul demekteydiler. Türklerin yanı sıra; 10′uncu yüzyılda Arapların 12′inci yüzyılda da Ermenilerin şehre bu isimle çağırdıklarını öngörürler. Ancak; devlet işlerinde Osmanlı İmparatorluğu Konstantiniyye ismini kullanır.

Şehrin İstanbul-İstambol ismini sık kullanması ise 17′inci yüzyılda; Evliya Çelebi’nin şehirden bu isimle bahsetmesiyle başlar. (eis tén pólin ya da sten pole = şehire doğru ya da şehirde ) tümcesinden gelir. 18′inci yüzyılda III. Mustafa döneminde ise; paraların üzerinden Konstantiniyye kaldırılarak, İstambol’u koyunca resmiyete dönüşür. ( 1770)

istanbul chat sohbet istanbul chat odaları istanbul chat room istanbul bayan arkadaş
istanbul evlilik istanbullu kız arkadaş istanbuldan çet sitesi istanbul ilçesi sohbetleri
istanbul sesli sohbet istanbul görüntülü chat istanbul çevresinden arkadaş istanbul bayan arıyorum
istanbul arkadaşlık sitesi istanbulsohbet istanbulchat istanbul çet sohbet sitesi

En Az 3 Tane Smiley Ekleyiniz...

Copyright © 2011 | Yardım, Foto Galeri, resim, coins, video galeri, burçlar avatar, sohbet, mynet sohbet, | Tasarım : Sitemiz kişisel bir oluşum olup MYNET A.Ş. ile hiç bir Alakası bulunmamaktadır.
Smeet | Smeet Mynet | Mynet sohbet | sohbet | sohbet | mynet sohbet | sohbet odaları | mynet Mynet Sohbet mynet sohbet odaları sitemap